Metodika výcviku psů

Jak cvičím

Pracuji systémem pozitivního upevňování, metodou shapingu (tvarování). To znamená, že při výcviku nepožívám žádné pozitivní tresty (cukání za obojek, okřikování, bití), fyzické či slovní korekce ani jiný nátlak. Velký důraz je kladen na hru, která je v nejrůznějších podobách nedílnou součástí výcviku.

 

prohlidka zubuTréninkové lekce mohou být individuální (vhodné pro začátečníky, ať už psí nebo lidské) nebo skupinové (pro pokročilejší a metodiky znalé cvičence). Samozřejmostí je osobní přístup, vedení tréninku s ohledem na možnosti každého týmu a přátelská atmosféra.

 

Zajímavost: Tato metodika nebyla původně určena k výcviku psů, byla vyvinuta pro trénink divokých či exotických zvířat, který není klasickými metodami dost dobře možný. Přestože jsou mnohem silnější než člověk a není možné je fyzicky „zpacifikovat“, lze je po dobrém přesvědčit, aby dělala právě to, co se nám líbí nebo co potřebujeme.

Co cvičím

Po dobrém je možné naučit zvíře nejrůznější cviky a chování (od naprostého základu – přivolání, odložení, nevbíhání do silnice, chůze na vodítku, po cviky pro nejrůznější psí sporty), v zásadě všechno, co je v jeho fyzických a psychických možnostech. Záleží na každém majiteli, které cviky jsou pro něj důležité a bude se jim chtít na hodinách věnovat.

V sekci Jak se přihlásit na trénink se můžete podívat na aktuální nabídku tréninkových lekcí.

 

Zajímavost: Po dobrém můžeme chování učit i odnaučovat, můžeme zbavit zvíře strachu a stresu. Koukněte se na video opice, která natáhne ruku a nechá si aplikovat injekci: